Veiklos sritys

Ikimokyklinis ugdymas

Ikimokyklinis ugdymas teikiamas vaikams nuo 2 iki 6 metų.

2021 m. atnaujinta Ikimokyklinio ugdymo programa „Mažylio žingsneliai“ (.pdf). Programa orientuota į vaiką, jo poreikių tenkinimą. Žaidimas – pagrindinis ugdymo būdas. Ikimokyklinukai skatinami aktyviai veikti, patirti, atrasti. Ikimokyklinio ugdymo grupėje vykdoma socialinio-emocinio ugdymo programa „Kimochis“.

Priešmokyklinis ugdymas

Ugdant priešmokyklinio amžiaus vaikus, vadovaujamasi Priešmokyklinio ugdymo bendrąja programa, kuria siekiama atliepti 5–6 metų vaikų interesus, puoselėti jų gerovę ir tenkinti kiekvieno vaiko individualius, savitus poreikius bei galimybes. Įgyvendinant programą svarbi vaikų žaidybinė, patyriminė veikla, atradimų džiaugsmo ir natūralaus smalsumo apie supantį pasaulį puoselėjimas, nes taip sudaromos sąlygos vaikams ugdytis programoje numatytas kompetencijas. Bendrųjų programų mokymo(si) turiniu ugdomos šios kompetencijos: komunikavimo, kultūrinė, kūrybiškumo, pažinimo, pilietiškumo, skaitmeninė ir socialinė, emocinė ir sveikos gyvensenos. Visos kompetencijos tarpusavyje susijusios, jos ugdomos integraliai. Jų ugdymo rezultatai nurodyti dalykų pasiekimų raidos aprašymuose. Programoje išskirtos 6 ugdymosi sritys: gamtamokslinis ugdymas, kalbinis ugdymas, matematinis ugdymas, meninis ugdymas, visuomeninis ugdymas, sveikatos ir fizinis ugdymas. Visos ugdymosi sritys yra lygiavertės ir ugdomos integraliai su kompetencijomis.

Lietuvos respublikos Švietimo, mokslo ir sporto ministro Nr. 2013 m. lapkričio 21 d. įsakymu Nr. V-1106 „Dėl priešmokyklinio ugdymo tvarkos aprašo patvirtinimo“ (suvestinė redakcija).

Priešmokyklinio ugdymo vaikai nuo 2020 m. rugsėjo mėn. dalyvauja tarptautinėje ankstyvosios prevencijos programoje ,,Zipio draugai“. Programos tikslas padėti 5-7 metų vaikams įgyti socialinių bei emocinių sunkumų įveikimo gebėjimų, siekiant geresnės vaikų emocinės savijautos. ,,Zipio draugai“ padrąsino vaikus dalintis savo liūdesiu, nerimu, išsikalbėti, rasti būdų, padedančių sumažinti sunkių jausmų keliamą įtampą. ,,Zipio taisyklė: ,,Gera išeitis yra ta, kuri padeda tau pasijusti geriau ir neįskaudina kito.“

Dienos ritmas

Loader Palaukite…
EAD Logo Dokumentas neatsidaro?

Reload Paleisti iš naujo
| Open Atidaryti naujame lange