Sveikatiados iššūkis – „Vaisių ir daržovių iššūkis“

Vilniaus lopšelis-darželis „Mažylis“ priėmė Sveikatiados iššūkį. Minėdami Europos sveikos mitybos dieną priešmokyklinio ugdymo grupės vaikai gamino sveikus ir spalvingus kokteilius. Tokiu būdu skatinami vaikų sveikos mitybos įgūdžiai.

Vaikai gamindami įvairių vaivorykštės spalvų kokteilius, net tik mokėsi teisingai paruošti produktus kokteilių gamybai, bet ir susipažino su pagrindinėmis penkiomis spalvomis, kurios gali būti gaunamos iš maisto produktų – raudona (braškės), žalia (špinatai), violetine-mėlyna (šilauogės ir mėlynės), geltona (apelsinai, mangai ir ananasai), balta (bananai). Veikdami kartu lavino darbo komandoje ir bendradarbiavimo įgūdžius.  Pagamintus koktelius vaikai degustavo, lygino jų kvapą, spalvą, tekstūrą ir pan. Kiekvienas vaikas išsirinko jam patį skaniausią iš penkių spalvotų koktelių. Vaikai svarstė kodėl reikia valgyti kuo įvairesnį ir spalvingesnį maistą. Juk mityba daro labai didelę įtaką mūsų sveikatai, savijautai ir grožiui!

Edukacinę ir praktinę veiklą su vaikais organizavo ir vykdė: priešmokyklinio ugdymo pedagogės Jolanta ir Vitalija, dietistė – visuomenės sveikatos priežiūros specialistė Leona.

🌐 LT»ENG
Skip to content