ŽALIOSIOS GAMTOS TAISYKLĖS

VILNIAUS MIESTO IKIMOKYKLINIO UGDYMO ĮSTAIGŲ INICIATYVA
„ŽALIOSIOS GAMTOS TAISYKLĖS“

Siekiant ugdyti vaikų meilę gamtai, draugiškumą ir jautrumą juos supančiai aplinkai, atsakomybę, formuoti darželio ir partnerių bendruomenių aplinkosaugines vertybines nuostatas organizuota iniciatyva „Žaliosios gamtos taisyklės“. Pedagogai kartu su vaikai rengė taisykles kaip rūpintis augalais, kaip puoselėti artimiausią juos supančią gamtą.

Kviečiame susipažinti su iniciatyvos nuostatais:

Vilniaus lopšelis-darželis „Sveikuolis“

Vilniaus lopšelis-darželis „Sakalėlis“

Taisyklės:

Žaliose erdvėse vaikai labai dažnai sutinka įvairiausių vabzdžių, vabaliukų, sraigių, voriukų ir pan. Kadangi mažieji supranta, jog maži padarėliai nesugeba susiorientuoti kur yra takeliai, o kur ne, ir užmynimas gali pasibaigti labai blogai, sugalvojo jiems pagelbėti – patys pagaminti vabaliukų saugojimo aikšteles pievoje. Tad taisyklė skamba taip:

„Jei tavo bėgiojimo pievoje pamatai gyvą padarėlį, reikia jį išsaugoti švelniai perkeliant ant išsaugojimo aikštelės“.

Vilniaus lopšelis-darželis „Mažylis“

Vilniaus lopšelis-darželis „Pušynėlis“

Vaikai su mokytojomis keliavo į Vingio parką, susikūrė šias elgesio miške
taisykles:

1. Miške būti gera visiems – ir vaikams, ir
    augalams, ir vabalams.
  2. Pamatei šiukšlę – pakelk ir išmesk į
    šiukšlinę.
  3. Susidraugauk su medžiais – apkabink,
    paglostyk, paklausyk ką pasakys.